-
HLAVNÁ STRÁNKA        ATELIÉR        PROJEKTY        ZÁHRADY        MODELY        KONTAKT
-
-
DREVOSTAVBY - OD NÁVRHU AŽ PO REALIZÁCIU

  Ateliér sa špecializuje aj návrhmi a realizáciou nízkoenergetických a pasívnych drevodomov s použitím najmodernejších materiálov a technológií, čo zaručuje ich bezporuchovú prevádzku.

- Výhodou našich drevostavieb je to, že každý projekt je originál a je navrhnutý podľa požiadaviek a potrieb zákaznika.
- Cena verzus kvalita je bezkonkurenčná. Cena nízkoenergetického prízemného rodinného domu je porovnateľná s cenou bytu v panelovom dome.

  V zahraničí sú montované drevostavby veľmi populárne. Počet nových realizovaných stavieb v Severnej Amerike tvorí 80% a v západnej Európe približne 50%. Aj keď montované domy majú v porovnaní s klasickými murovanými domami veľa výhod, ich pomer je u nás stále veľmi malý, no stále s rastúcou tendenciou. Montovaný dom sa od murovaných domov líši hlavne stavebným postupom.


 Takto postavené domy majú veľa výhod, medzi hlavné patrí: 


- výrazná úspora času pri výstavbe - dielo možno odovzdať do užívania v priebehu niekoľkých týždňov od začatia výstavby na stavenisku
- energetická úspora - tepelno-izolačné vlastnosti vysoko presahujú minimálne hodnoty určené normou
- možnosť zmluvne dohodnúť stupeň rozostavanosti
- väčšia úžitková plocha z dôvodu tenších stien
- presnosť v detailoch
- možnosť stavať celý rok
- suchý proces výstavby
- na výstavbu sa používajú prírodne materiály


 Montovaný dom 


 Prírodné materiály 


Drevo je tradičný a ekologický prírodný materiál, ktorý má výborné technicko-fyzikálne vlastnosti ako pevnosť, nízku tepelnú rozťažnosť a nevylučuje žiadne toxické látky.


 Rýchlosť stavby 


Zhotovenie montovanej drevostavby na kľúč trvá dva až tri mesiace, postavenie hrubej stavby približne 2 týždne. V prípade financovania bývania hypotékou môžete ihneď ručiť hrubou stavbou.


 Tepelno-izolačné vlastnosti 


Drevo spoločne s ostatnými materiálmi na prírodnej báze prináša svojím užívateľom kvalitné bývanie s výbornými tepelnoizolačnými vlastnosťami.


 Dlhá životnosť 


Životnosť drevostavby je priamo závislá od kvality používaných materiálov, správnej skladbe týchto materiálov a precíznosti prevedenia na stavenisku. Jej životnosť sa odhaduje od 100 do 150 rokov.


 Čerstvý vzduch 


Pre zabezpečenie prísunu čerstvého vzduchu je potrebné vetrať 8 až 10 krát denne po 8 až 10 min. Tým však plytváme energiou, ktorej cena sa neustále zvyšuje.
Pre zabezpečenie efektívneho vetrania ponúkame systém riadeného vetrania so spätným ziskom tepla až 91%. Tento systém automaticky zabezpečuje výmenu čerstvého vzduchu bez akýchkoľvek potrubných rozvodov. V letnom období je možné tento systém nastaviť na pasívne chladenie. Riadeným vetraním získate zdravé prostredie a čerstvý vzduch bez straty tepla, hluku a nečistôt z vonku.


-
© 2010-2021 DCA ATELIÉR s.r.o. All Rights Reserved.
-